Deponowanie metadanych

Po weryfikacji konta przez Data Stewarda można już dodawać zbiory danych. Po zalogowaniu do RODBUK należy wybrać ze swojego konta zakładkę „Moje dane”, gdzie znajduje się kolekcja, do której Deponujący może dodać zbiór danych.

widok konta użytkownika w RODBUK

Po wybraniu kolekcji w sekcji„Dodaj dane – Nowy zbiór danych” należy wypełnić w formularzu pola metadanych (obowiązkowe są oznaczone gwiazdką). Niektóre z nich są powtarzalne. Jeśli jest konieczność dodania kolejnych, można to zrobić przy pomocy przycisku +. W przypadku pól: schemat identyfikowania, dziedzina nauki wg Ministerstwa Edukacji i Nauki (MNiSW.pdf), dziedzina nauki wg Organisation for Economic Co-operation and Development (OECD.pdf), powiązane publikacje, powiązany zbiór danych, finansowanie, rodzaj danych w zbiorze należy wybrać odpowiednie wartości z rozwijalnej listy.

widok formularza do wprowadzania danych

W przypadku tytułu zbioru danych w języku polskim zaleca się podać tytuł alternatywny w języku angielskim

W razie wątpliwości wszystkie wyjaśnienia dla poszczególnych pól znajdują się pod ikoną znaku zapytania 

Po wprowadzeniu metadanych należy zapisać zbiór danych.

Uwaga

Każda próba zmiany języka w panelu głównym w trakcie wprowadzania metadanych powoduje wyczyszczenie formularza.

Po zapisaniu powstanie wersja robocza zbioru danych, która będzie miała już przypisany numer DOI, nieaktywny do momentu zweryfikowania i opublikowania zbioru przez Data Stewarda. Zbiór danych będzie miał status „Wersja robocza”.

Uwaga

Wprowadzone metadane są dostępne bez ograniczeń, zgodnie z regulaminem RODBUK i powszechnie obowiązującym prawem.

Scroll to Top